PROVOZNÍ ŘÁD

Úvod - všeobecné pojetí Školního řádu

„Školička“ je předškolním zařízením pro děti ve věku zpravidla od tří do šesti let a děti s odkladem školní docházky zřízena na základě živnostenského zákona. Jejím zřizovatelem je Veridika s.r.o.

Školní řád Barevné školičky upravuje organizační a provozní věci, řízení, partnerské vztahy a hlavně práva a povinnosti všech zainteresovaných - tzn. dětí, rodičů a zaměstnanců.

Všichni víše jmenovaní mají při pohybu ve škole práva a povinnosti přesně vytyčeny tímto Školním řádem. Především zaměstnanci a také rodiče by měli stanovená práva a povinnosti důsledně dodržovat. Přispějí tím k tomu, aby děti vyrůstaly v klidném prostředí plném pohody, porozumění, bezpečí a jistoty, ale s jasně vytyčenými pravidly společného soužití.

Docházka a omlouvání nepřítomnosti

Děti se scházejí od 8:00 hod. do 9:00 hod, pozdější příchod je možný, z organizačních důvodů dne, pouze po předchozí domluvě s učitelkou. I v průběhu ranního příchodu dětí je Školička v zájmu bezpečnosti dětí uzamčená, je tedy nutno používat zvonek.

Pozdní příchod a každou nepřítomnost dítěte je nutno nahlásit den předem / sešit omluv, osobně,telefonicky do 8.00 hodin ráno.Pokud dítě není omluveno předem, platí se stravné za první den nepřítomnosti dítěte.

Odchod dětí probíhá vzhledem k režimu dne po obědě od 12.30 do 13.00 hod. Odpolední odchod po odpoledním odpočinku od 15.00 - 17.00 hod. Děti jsou předávány pouze rodičům nebo jejich zákonným zástupcům, popř. jimi pověřené dospělé osobě. Po písemné dohodě s ředitelkou Školičky je možné vydávat děti starším sourozencům. Pokud nastane mimořádná situace, která znemožní včasné vyzvednutí dítěte ze Školičky, jsou rodiče povinni včas tuto skutečnost telefonicky oznámit učitelce a společně dohodnout další postup. V případě nesplnění této podmínky se rodiče vystavují nebezpečí, že uhradí náklady spojené s delším pobytem dítěte ve Školičce. Provoz školičky je do 17.00 hodin, tím končí i pracovní doba paní učitelky.V případě, že si rodiče nebo jimi pověřené osoby dítě do této doby nevyzvednou bude rodičům účtovaný poplatek 30 Kč za každých započatých 10 minut.

Ukončení docházky: Docházka dítěte bude ukončena, oznámí li rodiče písemnou formou ředitelce Školičky trvalé přerušení docházky, uvedou datum ukončení docházky a všechny ostatní náležitosti.

Rodiče, kteří neoznámí písemnou formou škole skutečnost (jak je výše uvedeno), že dítě již dále nebude navštěvovat Školičku, jsou povinni uhradit školné za celou dobu nepřítomnosti až do doby na kterou je uzavřena smlouva.

O ukončení docházky může rozhodnout ve správním řízení ředitelka Školičy z následujících důvodů – závažné a opakované narušení provozu Školičky, z důvodů doporučení lékaře, v důsledku opakovaného neuhrazení školkovného.

Pokud dítě nedochází do Školičky bez udání důvodu déle jak 14 dní, může být docházka po předchozím písemném upozornění ukončena ředitelkou školy.


 

Děti a jejich vydávání

Děti ze Školičky budeme vydávat pouze zákonným zástupcům dítěte a nebo na základě písemného zmocnění, které rodiče vyplní při nástupu dítěte do Školičky, jiné osobě - zde vypíší všechny osoby, které budou v průběhu roku děti ze Školičky odvádět. Týká se to i nezletilých sourozenců, kteří by měli být starší 15 let.

V případě potřeby vydáme Vaše dítě i nám cizí osobě pouze však na základě písemného zmocnění, které musí obsahovat: datum, jméno osoby která dítě odvádí, číslo OP, který musí při převzetí dítěte předložit, jméno dítěte, podpis rodiče. Uvítáme, budete-li nás při ranním příchodu informovat o odpoledním vyzvednutí dítěte jinou osobou než rodiči.

Provoz Školičky a organizace dne

Provoz Školičky je celoročně od 8.00 hod. - 17.00 hod.

Přerušení provozu Školičky oznámí ředitelka zástupci dítěte nejméně dva měsíce předem . V době školních prázdnin ( podzimní, jarní, velikonoční, vánoční, pololetní ..) a státních svátků je provoz přerušen.

Organizace dne

Náš den

8.00 – 8.30 příchod dětí

8.30 – 10.30 Dopolední blok:

volná hra, cvičeníčko, práce v centrech aktivit (přírodovědný koutek, výtvarný koutek, koutek prektických činností,...), svačinka

10.30 – 12.00 pobyt venku

12.00 – 12.30 oběd

12.30 – 13.00 volná hra, vyzvedávání půldeňáčků, příprava na odpočinek

13.00 – 14.00 odpočinek

14.00 – 15.00 Odpolední blok:

volná hra, zábavné pracovní listy, svačinka, možná práce v centrech, hra na flétničku, hravá angličtina

15.00 – 17.00 pobyt venku, vyzvedávání dětí


 

Při příchodu do Školičky dítě, prosím, přezujte (případně převlékněte) a předejte paní učitelce. Právnická osoba, která vykonává činnost mateřské školy, vykonává dohled nad dítětem od doby předání dítěte paní učitelce až do doby , kdy se dítě znovu setká se zákonným zástupcem nebo jím pověřenou osobou.

Doporučujeme, aby dítě, které přichází do Školičky brzy ráno bylo nasnídané- pokud se nestihne dítě doma nasnídat, vezměte mu jednoduchou snídani s sebou, může se v klidu najíst, popřípadě dospat v ložničce na madračce. Dopolední svačinka je mezi 10:00 a 10:30 hod. Ve Školičce je celodenní pitný režim, jak ve třídě, tak při pobytu venku.

Časy se dodržují přibližně, protože vycházíme z tempa dětí.

V případě, že dítě v době Vašeho příchodu ještě není po jídle, prosím trpělivě vyčkejte v šatně. V okamžiku vstupu do třídy přejímáte odpovědnost za Vaše dítě. Pokud zde zůstanou děti i po obědě, máte možnost se rozhodnout po konzultaci s paní učitelkou, zda Vaše dítě potřebuje spánek či ne. Pro děti, které nemají potřebu spánku, jsou připraveny náhradní zájmové činnosti pod vedením paní učitelky.

Zdravotní péče

Rodiče zodpovídají za to, že předávají dítě do Školičky zdravé. Učitelky mají právo, v zájmu zachování zdraví ostatních dětí, děti s nachlazením či jinými infekčními onemocněními do Školičky nepřijmout . Povinností rodičů je nahlásit jakékoliv změny v chování dítěte během předešlého dne a noci / rýma, kašel, bolest břicha nebo hlavy, nevolnost, poranění z domova.../ Do kolektivu nemůže být přijato nemocné dítě. Zjistí-li se během dne u dítěte příznaky nemoci,vyrozumí učitelka o jeho stavu některého z rodičů. Infekční onemocnění dítěte nebo i v rodině jsou rodiče povinni ihned hlásit Školičce. Po nepřítomnosti z důvodu infekční nemoci je nutné potvrzení lékaře.

Oblečení dětí

Řídí se hygienickými a zdravotními zásadami. Doporučujeme vhodné oblečení do třídy, jednoduché, lehčího rázu, vždy se zapínáním dopředu, jednoduchou samonazouvací obuv. Doporučujeme zvlášť oblečení do třídy a oblečení na pobyt venku. V sáčku je potřeba mít náhradní oblečení (tričko, spod. kalhotky, ponožky, v případě nošení plenek, náhradní plínky a vlhčené ubrousky). Pyžamo pro odpočinek dítěte.Všechny osobní věci je nutné označit jménem dítěte, pravidelně je měnit a udržovat v čistotě.

Pobyt venku

Pobyt venku je podle přízně počasí nejlépe každodenní. Využíváme k němu klidného a nefrekventovaného okolí naší Školičky. Při pobytu venku mají všechny děti reflexní vestičky. K pobytu venku využíváme pro menší děti blízké městské pískoviště v ulici Nosická. Se staršími dětmi chodíme na hřiště Gutovka, kde jsou mnohé příležitostí k aktivnímu odpočinku a rozvoji šikovnosti ať už na prolézačkách, houpačkách, ve vodním světě, či v dětském lanovém centru. Ve Školičce je celodenní pitný režim jak ve třídě, tak při pobytu venku.V blízkosti Školičky máme zelené travnaté plochy se soustavou chodníků, které lze využít pro sportovní a pohybové činnosti, výtvarné tvořeníčko i výuku ekologie a poznávání přírody. Pro pravidelný pobyt starších dětí využíváme sportovně-rekreační areál Gutovka (cca 250m od Školičky), pro malé děti městské hřiště v Nosicově ulici (cca 150m vzdálené od Školičky). Na obou hřištích mají děti díky prolézačkám příležitost k procvičování obratnosti a hrubé motoriky a prostřednictvím kamínkového či pískového povrchu také jemné motoriky. O údržbu hřiště se pravidelně stará městem najatá firma. Přímo před vchodem do Školičky se nachází terénní vlna, kterou lze v zimních měsících využít jako místo pro sáňkování. Děti mají k dispozici hračky, pracovní nářadí a odrážedla.

 

Prázdniny

Během prázdnin na základních a středních školách v průběhu roku zajišťujeme provoz pro naše děti vždy dle dohody s rodiči. Hned v září je na nástěnce vyvěšena informace, kdy bude Školička mimo provoz. Je to návrh z naší strany, budeme přihlížet i k vašim požadavkům. V době státních svátků a dnech pracovního klidu je Školička uzavřena.

Stravování

Děti se v naší Školičce stravují 3x denně. Stravu k nám každodenně dováží firma I&J Company s.r.o. zabývající se vařením jídla pro soukromé školky.

Přihlašování nebo odhlašování obědů můžete provést buď osobně, nebo telefonicky, vždy však nejpozději jeden den předem do 20:00 hodin.

Není-li dítě včas odhlášeno, počítá se s ním automaticky další den na jídlo (a následně další dva dny, potom je teprve odhlášeno) a naopak, pokud není včas přihlášeno, na oběd ani svačiny, na další den se s ním nepočítá, tedy nemá nárok na stravu.

Pokud dítě není odhlášeno a náhle onemocní, mohou si rodiče oběd vyzvednout do jídlonosičů od 11:40 do 11:55 hod. Jídlo, které je vydáno do jídlonosičů, je určeno k okamžité spotřebě! V případě neodhlášení stravy po dobu nemoci vašeho dítěte si stravu můžete nadále vyzvedávat.

Informace pro rodiče

V šatně máme nástěnky, které mají informovat o tom, co už vaše děti umí, co se právě "učíme", o čem si povídáme, co jsme vyrobili nebo jak jsme se měli na školní akci. Také tam najdete organizační a provozní informace.

Kdykoli je každému z vás k dispozici nejen „Kurikulum", ale i ostatní dokumentace - ve kterém se dočtete vše o výchovném zaměření, jak pracujeme s dětmi, jak si představujeme spolupráci s vámi rodiči, jaké akce chystáme atd. – obraťte se na naší paní ředitelku. Velice uvítáme spolupráci na dotváření a vytváření tohoto programu, rádi přijmeme vaše připomínky, nápady, rady.

Pojištění dětí

Firma Veridika s.r.o. a její provozovna jsou pojištěny u České podnikatelské pojišťovny, a.s. Vienna Insurance Group. Číslo pojistné smlouvy je: 0013651129

Závaznost dodržování Školního řádu a dalších vnitřních směrnic a důležitá sdělení

Rodiče svým podpisem stvrzují, že se seznámili se Školním řádem , s vnitřní směrnicí o platbách, s vnitřní směrnicí o stanovení výše školkovného a uznali je závaznými (vždy na začátku školního roku).

Rodiče dále Čestným prohlášením potvrzují, že jejich dítě nepřišlo v posledních dvou týdnech do styku s infekční chorobou. Současně se rodiče zavazují, že dítě ponechají doma, jakmile nastane podezření z výskytu nakažlivé nemoci v rodině nebo při nachlazení, teplotě, průjmu, zánětu spojivek ...atd.

Rodiče, kteří jsou rozvedeni a dítě je soudním příkazem s nabytou právní mocí svěřeno do péče jednoho z rodičů prosíme, aby velmi přesně vyznačili do „Zmocnění k vyzvedávání dítěte" osoby, které mohou dítě ze Školičky vyzvedávat. Podle Zákona o rodině upozorňujeme, že rodič, který nemá dítě do péče svěřeno, se může na své dítě informovat, ale nebude mu umožněno se s dítětem setkat.

Poslání a úkoly Školičky

Barevná školička je soukromé zařízení zabývající se mimoškolní pedagogikou. Byla zřízena na základě zřizovací listiny dne 19.5.2010. Podle živnostenského zákona. Jejím zřizovatelem je Veridika s.r.o. Se sídlem Mattioliho 3274/5 Praha 10, 106 00 a je právním subjektem. Statutárním zástupcem Školičky je ředitelka.

Přestože Školička není zařazena do sítě škol, klade si za cíl všestrannou péči o děti předškolního věku, vycházející z projektu MŠ podporující zdraví a Kurikula MŠ. Úkolem je doplňovat rodinnou výchovu a v úzké spolupráci na ni pomáhat zajistit každému dítěti prostředí s dostatkem podnětů k jeho aktivnímu rozvoji a učení. Snažíme se smysluplně obohacovat denní program v průběhu jeho předškolního vzdělávání a poskytovat dítěti odbornou péči. Školička usiluje o to, aby prvopočáteční vzdělávání dítěte bylo stavěno na promyšleném, co nejvíce odborně podepřeném a lidsky a společensky hodnotném základě, a aby čas prožitý v kolektivu dětí byl pro něj radostí, příjemnou zkušeností a zdrojem dobrých a spolehlivých základů do dalšího života i vzdělávání. Má usnadňovat dítěti jeho další životní i vzdělávací cestu. Úkolem předškolního vzdělávání je rozvíjet osobnost dítěte, podporovat jeho tělesný rozvoj a zdraví, jeho osobní spokojenost a pohodu, napomáhat mu v chápání i okolního světa a motivovat je k dalšímu poznávání a učení, stejně tak i učit žít dítě ve společnosti ostatních a přibližovat mu normy a hodnoty touto společností uznávané.

Stejně tak za důležité pokládáme vytvářet dobré předpoklady pro pokračování ve vzdělávání tím, že za všech okolností budeme maximálně podporovat individuální rozvojové možnosti dětí a budeme se snažit, aby v době, kdy bude dítě opouštět naší Školičku dospělo k takové úrovni, která je pro něj individuálně dosažitelná – to vše v zájmu zajištění propojenosti a plynulé návaznosti na základní vzdělání. Na základě dlouhodobého a každodenního styku s dítětem i jeho rodiči může předškolní vzdělávání plnit i úkol diagnostický, zejména ve vztahu k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami (integrace).Budeme se snažit nabídnout vhodné vzdělávací prostředí, pro dítě vstřícné, podnětné, zajímavé a obsahově bohaté, v němž se dítě může cítit, bezpečně, jistě, radostně a spokojeně, které mu zajistí možnost projevovat se, bavit a zaměstnávat přirozeným dětským způsobem. Budeme přihlížet k individuálně různým potřebám a možnostem jednotlivých dětí, včetně vzdělávacích a specifických potřeb. (RVP PV, 2004)

Práva a povinnosti všech zainteresovaných

Práva

  • vychází z Úmluvy o právech dítěte a z Listiny práv a svobod

  • na vlastní názor

  • být respektován

  • být vyslechnut

  • přístup do školy

  • přístup do třídy

  • svobodně se vyjadřovat k výchovně –vzdělávací práci (Projekt a Kurikulum MŠ)

Povinnosti

  • respektovat výchovně- vzdělávací práci (Projekt a Kurikulum MŠ)

Práva a povinnosti rodičů

Rodiče mají právo

  • na diskrétnost a ochranu informací, týkajících se jejich osobního a rodinného života

  • kdykoli navštívit třídu a pohrát si se svým dítětem

  • konzultovat výchovné i jiné problémy svého dítěte s učitelkou nebo ředitelkou

  • sjednat si konzultační hodiny nebo promluvit kdykoli s učitelkou přímo ve třídě(v naléhavých případech)

  • respektování rodiny ze strany Školičky

  • přispívat svými nápady a náměty, zasahovat do koncepce a výchovně-vzdělávacích plánů Školičy v souladu s Ústavou o právech dítěte a jeho dalšími právy

  • zapojit se do dění Školičky, aktivně se ho účastnit a být informováni o jejích záměrech a koncepci

  • kriticky se vyjadřovat k veškeré práci Školičky, a to i anonymně (v šatně je krabička)

  • požádat o individuální úpravu pravidel stanovených ve Školním řádu Školičky

  • připomínkovat jídelníček, degustovat jídlo

  • účastnit se akcí pořádaných školou

  • půjčovat si odbornou literaturu a požádat o odbornou radu

Rodiče mají povinnost

  • vymezuje Zákon č.91/1998 Sb. o rodině

  • respektovat tento Školní řád a další dokumenty výchovně-vzdělávací práce

  • vodit dítě do Školičky v době od 8.00 do 9.00 hodin

  • každodenně se informovat o dění ve Školičce čtením nástěnky v šatně

  • předávat dítě učitelce přímo do třídy, informovat a spolupracovat s učitelkou tak, aby opravdu byla zajištěna péče o dítě v součinnosti s rodinou

  • vyzvedávat dítě osobně nebo jinou pověřenou osobou na základě zmocnění

  • vodit do Školičky dítě pouze zdravé a respektovat rozhodnutí učitelky, že do Školičky nepřijme dítě se známkami nemoci

  • neprodleně ohlásit do Školičky informaci o tom, že se v rodině vyskytla infekční choroba

  • oznámit všechny změny v osobních datech dítěte, změny tel.čísel, ZP , bydliště atd.

  • vhodným oblečením a obutím umožnit dětem volný a bezpečný pohyb nejen ve třídě, ale především venku

  • upozornit učitelku na vše, co se týká momentálního fyzického i psychického stavudítěte (špatná noc,nevolnost, hádky, úmrtí v rodině, rozvod atd.)

  • omluvit nepřítomnost dítěte ve Školičce buď telefonicky nebo písemně (do sešitu v šatně u kalendáře) nejpozději ten den do 12 hodin (odhlášení stravy na další den) nebo co nejdříve (3 dny bez omluvy hlásí paní učitelka dítě ke stravování, čtvrtý den ho automaticky odhlašuje ze stravování)

  • včas (do 5. dne měsíce) uhradit stravné

  • včas zaplatit úhradu školkovného

  • nejpozději do 17.00 hodin si vyzvednou svoje dítě ze Školičky, a to tak, aby v 17.05 mohla být budova uzamčena

  • svým podpisem potvrdit, že se seznámili se Školním řádem

  • svým podpisem potvrdit bezinfekčnost dítěte při nástupu do Školičky

Práva a povinnosti dítěte

Vycházejí z Úmluvy o právech dítěte, zejména z čl.13 - svoboda projevu, čl.19 – ochrana před násilím a zanedbáváním, čl.23 - postižené děti mají právo na řádný život v podmínkách zabezpečujících důstojnost, podporující sebedůvěru a umožňující aktivní účast dítěte ve společnosti, čl.27 – právo na životní úroveň nezbytnou pro jeho tělesný, duševní, duchovní, mravní a sociální rozvoj, čl.28 – právo na rovný přístup ke vzdělávání, čl.29 – právo na plný rozvoj osobnosti, právo na svobodnou hru.

Dítě má právo

  • aby mu byla společností poskytována ochrana, tzn. potřeba jídla, oblečení, místa k životu, lékařské pomoci, ochrany před lidmi a situacemi, které by je mohli fyzicky nebo psychicky zranit

  • být respektováno jako jedinec ve společnosti, tzn. slušné zacházení, i když nemá pravdu, právo na přátelství, na respektování jazyka, barvy pleti, rasy či sociální skupiny

  • na emočně kladené prostředí a projevování lásky, tzn. právo žít s každým ze svých rodičů, pokud by mu to neuškodilo, právo mít někoho, kdo se ho zastane, právo být s lidmi, kteří ho mají rádi, právo na pozornost a vedení ze strany dospělých, právo dostávat i projevovat lásku atd.

  • být respektován jako jedinec s možností rozvoje, který si chce potvrzovat svoji identitu, tzn. právu vyrůst v zdravého tělesně i duševně, právo být veden k tomu, aby respektoval ostatní lidi bez ohledu na rasu, náboženství, apod., právo rozvíjet všechny své schopnosti a nadání, právo hrát si, právo na soukromí, na názor, atd.

  • být respektován jako individualita, která si tvoří svůj vlastní život, tzn. právo ovlivňovat rozhodnutí, co se s ním stane, právo na chování přiměřené věku, právo být připravován na svobodu, jednat a žít svým vlastním způsobem, právo spolupodílet se na vytváření pravidel ve společenství svých vrstevníků atd.

  • kdykoli se napít

  • jíst pouze tolik, kolik chce

  • kdykoli jít na WC, umýt si ruce, po jídle si vyčisti zuby

  • být vždy vyslechnut

  • tykat zaměstnancům školy a oslovovat je křestním jménem

  • na pomoc dospělého, když potřebuje

  • dle své potřeby kdykoli během dne si odpočinout

  • zvolit si hračku, hru,činnost nebo aktivitu dle svého přání a potřeby

  • být oslovován podle toho, jak je zvyklé nebo jak si přeje

  • dokončit hru

  • na respektování svého osobního tempa

Dítě má povinnost

  • chovat se podle pravidel, která si kolektiv třídy stanovuje na začátku školního roku (pravidla se mění dle aktuálních potřeb ve třídě)

  • po dokončení hry uklidit hračku zpět na své místo

  • po ukončení činnosti uklidit prostor (odstřižky,papír,předměty použité k činnosti apod.)

  • být samostatný při používání WC a při hygieně (splachovat,umýt si ruce, vyčistit zuby – hlavně starší děti)

  • oznámit paní učitelce to, když chce odejít ze třídy (kam)

  • dodržovat hygienu hlasu, neskákat do řeči

  • upevňovat společenské návyky (poděkovat, požádat o pomoc, pozdravit, vykat příchozím z venčí, nepoužívat vulgární výrazy, neposmívat se, neubližovat apod.)

  • neničit práci ostatních

  • dodržovat bezpečnostní pravidla, zejména při tělovýchovných aktivitách – nářadí,žebřiny, herní prvky na hřišti, ve třídě neběhat mezi stoly, v umývárně a na WC a v šatně, dbát opatrnosti při práci s nůžkami, štětcem, jehlou, kladivem, nožem atd., neházet míčem ve třídě, bez dozoru dospělého nedělat kotoul,nelézt na ribstol, neskákat z výšek atd.

  • chovat se k druhým dětem tak, aby jim neublížilo (umět se omluvit, chovat se empaticky)

  • pomoct (pokud je to v jeho možnostech) jinému dítěti např. s oblékáním, s úkolem, s nějakou činností, radou atd.

  • konflikty řešit ústní domluvou

  • chovat se nejen ohleduplně k ostatním dětem, ale i ke zvířákům chovaným ve Školičce

Změstnanci školy

Všichni mají právo

  • odmítnout požadavky rodičů na přístup k dětem, pokud by byly v rozporu s Úmluvou o právech dítěte

  • vyjadřovat se a navrhovat změny při plánování výchovné práce, při organizačních změnách

  • přestávku na práci po odpracování nejdéle 6 hodin (na 0,5 hod.)

  • se souhlasem ředitelky je možnost zapůjčit si inventář (literaturu,hry, materiál potřebný pro výrobu pomůcek, atd.)

Všichni mají povinnost:

  • dodržovat předpisy BOZP, PO

  • dodržovat pracovní kázeň

  • plnit příkazy ředitelky Školičy (v případě zastupování, tak zástupce ředitelky)

  • efektivně využívat pracovní dobu, příchod i odchod zapisovat do Knihy docházky

  • oznámit ředitelce neprodleně veškeré změny v osobních poměrech a další údaje,které mají význam pro pojištění a FÚ

  • chránit majetek školy, správně hospodařit se svěřenými prostředky a řádně a hospodárně zacházet s inventářem školy

  • soukromé návštěvy nepřijímat v pracovní době

  • každou návštěvu ve škole ohlásit ředitelce školy

  • služební telefon(tj.telefon školy) používat jen k pracovním účelům, soukromé hovory ( telefon k nim lze využít jen v naléhavém případě)

  • dodržovat pravidla chování – viz. Roční pracovní plán

Ředitelka:

  • rozhoduje o vzniku, změně a ukončení pracovního poměru pracovníků

  • rozhoduje o přijímání dětí do Školičky

  • rozhoduje o výši úhrady za školkovné, o jeho prominutí nebo snížení

  • stanoví odpovědnost jednotlivých pracovníků, určuje svého zástupce (ten zastupuje ředitelku na škole v době její nepřítomnosti), stanoví a vypracuje pracovní náplně a pracovní dobu pro všechny zaměstnance

  • řídí a kontroluje veškerou činnost Školičky a odpovídá za hospodářské i pedagogické výsledky školy

  • vytváří a usměrňuje koncepci Školičky a výchovné práce

  • umožňuje vzdělávání všem pracovníkům školy a pečuje o jejich odborný růst

  • zabezpečuje dobré pracovní podmínky všem pracovníkům školy a stará se o dobré materiálně-technické zabezpečení výchovné činnosti

  • zajišťuje menší i větší opravy

  • spolupracuje se zákonnými zástupci dětí, s Pedagogicko-psychologickou poradnou, se Speciálně pedagogickým centrem, s pediatrem

  • má oznamovací povinnost

Zaměstanci

  • Pracovní řád. všechny interní směrnice a ustanovení- např. BOZP, PO, atd.)

  • Zodpovídají za úroveň výchovně-vzdělávací práce

  • Jejich práce vychází z pracovní náplně, ZP,z ročního pracovního plánu, prováděcích plánů, Kurikula a závěrů porad

  • od chvíle, kdy převezmou dítě od zákonného zástupce nebo jím pověřené osoby, až do doby předání jiné paní učitelce, zákonnému zástupci nebo jím pověřené osobě, jsou za ochranu a bezpečnost dítěte osobně odpovědny

Spolupráce rodiny a Školičky

Rozvíjí se na základě potřeb a zájmů rodičů ve prospěch docházejících dětí a prohloubení vzájemného výchovného působení rodiny a Školičky. Rodiče mají možnost se podílet na dění ve Školičce, účastnit se různých programů. Mají právo být pravidelně a dostatečně informováni o všem , co se ve Školičce děje.

Úřední hodiny ředitelky Školičky

Jsou vždy ve středu od 8.00 - 17.00 hodin. V ostatní dny vždy po telefonické domluvě.

.